Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


25. 05. 2019

Kovová závěsná svítidla v industriálním stylu

Kovové závěsné lampy - byt v industriálním stylu

Loftový interiér není jen charakteristickou směsí syrové a útulné atmosféry, ale i několika dalších prvků. Jedním z nich je osvětlení v průmyslovém stylu.

Kovový závěsný lustr ideálně vystihne atmosféru bytu v průmyslovém stylu - jaká jsou pravidla při výběru osvětlení?

plechový lustr

Ačkoliv osvětlení má velký význam v každém interiéru, bez ohledu na styl, ve kterém se nachází. V prostorách loftovém stylu je výběr osvětlení důležitý. Industriální styl si zakládá na jednoduchosti, minimalistickým duchu místností a tím i nezbytně nutnými doplňky. V zásadě jsou zde povoleny dekorace pouze tehdy, mají-li také praktickou funkci.

Byt v průmyslovém stylu by měl být nejen minimalistický, ale také funkčně zařízený. To je důvod, proč průmyslové lampy částečně převzaly roli diskrétní interiérové ​​dekorace. Mají dvojí odpovědnost - musí nejen dostatečně osvětlit místnost, ale také přidávat štipku útulnosti a zároveň ideálně ladit s designem interiéru.

 

loftové bydlení, dekorace a osvětlení


Kovové lampy v průmyslovém stylu - co to je?

Nejpoužívanějším osvětlením v průmyslových interiérech jsou kovové závěsné lampy stylizované jako staré dílenské lampy. Nejoblíbenější jsou ty plechové závěsné lampy vyrobeny z černého kovu, rezavé oceli nebo litiny, často také ve starém mosazném nebo měděném provedení.
Poměrně běžným vzhledem jsou kovové závěsné lustry s charakteristickou drátěnou mřížkou chránící žárovku, dříve často visící v dílně nebo výrobní hale.

 

bydlení v industriálním stylu, lampy, lustry, inspirace.

 

Loftové osvětlení se vyznačuje poměrně velkým potenciálem při zařizování bydlení. Velice dobře ladí se skandinávským designem, který je také známý svou láskou k minimalistické estetice. Drátěné lampy s umělou patinou se používají v interiérech inspirovaných minulým stoletím. Tento starožitný charakter dokonale zapadá do vintage stylu, i když v eklektických interiérech, kde se staré dovedně kombinuje s novým, stojí za to je také použít. A nezapomeňte na rustikální styl bydlení - lidové pohodlí je dobré dát do kontrastu s kovovou závěsnou lampou. Určitě to bude skvělá kombinace.

 

obývací pokoj ve vintage stylu.
Průmyslové osvětlení - nejen kov a ocel

Při zařízování bytu v průmyslovém stylu stojí za to mít na paměti, že osvětlení vhodné pro tento typ interiéru není jen kov nebo ocel.  Také velmi populární jsou průmyslové lampy z betonu a umělým kamenem. Tyto materiály se dobře mísí s interiérovým designem a to nejen díky barevnému provedení, ale také poněkud drsné povaze.

 

betonová svítidla