Markslojd Bankers

Před výběrem stolního svítidla zvažte funkčnost osvětlení. Stojí za to ověřit parametry lampy, abychom si koupili výrobek, který nám slouží mnoho let, a ne jen několik týdnů. Zde je 7 základních rysů dobré lampy:

    Mobilita - kancelářská lampa by měla být lehká a přenosná. Napájecí kabel musí být minimálně 1,5-3 m. Tímto způsobem můžeme stolní lampu postavit kdekoli.

    Intenzita osvětlení - starší stolní lampy nebyly schopny upravit intenzitu světla. Nejnovější modely stolních lampiček tento problém úspěšně vyřešily. Nyní záleží na vás jakou preferujeme intenzitu světla - stolní lampy jsou běžně vybavené eletronickým stmívačem.

    Spotřeba -klasických stolních lamp se pohybuje od 40 do 100 W. Nejekonomičtější možností je koupit stolní lampu s LED žárovkou, které spotřebuji nejen méně elektřiny, ale také produkují více světla.

    Vzdálenost - stojí za to pamatovat, že vzdálenost mezi žárovkou a osvětleným povrchem by neměla být větší než 35 cm. Teprve pak lampa řádně osvětlí pracovní prostředí.

    Výběr místa - místo, kde máme stůl s lampou, je také důležité. Přirozené světlo je prostředí, ve kterém naš zrak funguje nejlépe. Pracovní stůl by měl být umístěn v blízkosti okna, což umožní maximální využití světelnosti během dne.

    Typ a směr světla - pamatujte, že v pracovním prostoru by se měly nacházet alespoň dva světelné zdroje. Hlavní světlo, které osvětluje celou místnost a směrové světlo, které rozsvítí konkrétní oblast u vašeho stolu. V případě potřeby může být hlavní světlo správně nasměrováno (přiblížení nebo oddálení při stahovacím lustru). V závislosti na vaší práci můžete také změnit úhel sklonu stolní lampy. Měli bychom také vzít v úvahu, že pravákovi by se měla stolní lampa umístit na opačné straně stolu. Tímto způsobem si nebudete stínit při psaní.

Design - stolní osvětlení je primárně funkční. To ovšem neznamená, že styl a vzhled stolní lampy nehraje roli. Pro práci u stolu doporučujeme vybrat lampu s vláknovou žárovkou (např. Halogenová žárovka). Takové světlo pomáhá soustředit a je také skvělé pro dlouhou práci u stolu. Na druhou stranu doporučujeme, abyste se vzdali nápadů o fantazijních odstínech nebo barevném osvětlení. Barvy, i když fungují skvěle jako atmosferické osvětlení, jsou zcela nevhodné pro práci.

Stolní lampa Nordlux ARKI bílá